2013 Swieta niepodleglosci 2 mini Obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się mszą świętą w kościele filialnym p.w. św. Izydora Rolnika w Świetlinie. Mszę św. odprawił ks. Proboszcz Piotr Treder.

Po mszy św. przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni gości, delegacje szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Stowarzyszeń działających na terenie Gminy Łęczyce  w uroczystym przemarszu prowadzonym przez Gminna Orkiestrę Dętą udali się do świetlicy w Świetlinie, gdzie odbyła się część artystyczna tegorocznych obchodów.

Na miejscu wystąpił zespół teatralny „Maska” pod przewodnictwem Pani Jolanty Mielewczyk z Nawcza. Młodzież i dzieci zaprezentowały występy o tematyce patriotycznej. Ponadto wszyscy zgromadzeni wysłuchali dwóch koncertów: jednego w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej, drugiego w wykonaniu ucznia Zespołu Szkół w Łęczycach – Wojtka Domskiego. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją wydarzenie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Sławka Domskiego. W międzyczasie można było posilić się kawą, herbatą i słodkościami. 

Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za stworzenie ciepłej, przyjaznej atmosfery, a wszystkim wykonawcom za wkład pracy i zaangażowanie podkreślające uroczysty charakter spotkania!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”15|limitstart=1|limitcount=20}

 

 

Skip to content