DSC 0021 Dnia 5 listopada br. Gminna Instytucja Kultury zorganizowała spotkanie z młodym profesjonalistą w ramach projektu „Link do przyszłości”.

Celem programu jest wspieranie młodych osób z terenów wiejskich i małych miast w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas gimnazjalnych ze Strzebielina. Spotkanie poprowadziła Dyrektor GIKiB, Hann Mancewicz, zaś zaproszonym specjalistą był Krzysztof Arciszewski, twórca animacji, teledysków i filmów reklamowych.  

Podczas spotkania gimnazjaliści mogli porozmawiać z profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się, jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznali zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości, wzięli udział w quizie, który pozwalał zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Przedstawione zostało również narzędzie „Twój Potencjał”, za pomocą którego uczniowie po spotkaniu będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Narzędzie dostępne jest bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl. Młodzi będą mogli skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Skip to content