Urodziny Puchatka 12 mini W październiku swoje święto obchodzi najpopularniejszy miś o małym rozumku – Kubuś Puchatek. Z okazji 87 urodzin Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteka Szkolną zaprosiły uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej z Łęczyc do świętowania wraz z jubilatem.

Osiemdziesiąt siedem lat temu ukazało się pierwsze wydanie książki Alana Alexandra Milne pt.: Kubuś Puchatek. Z tej okazji uczniowie z kółka bibliotecznego wystawili przedstawienie „Urodziny Kubusia Puchatka”. Wśród aktorów znaleźli się: Aleksandra Pielas z klasy IIIa, Michalina Kwiatkowska, Agata Seta, Julia Skuza, Aleksandra Wilczyńska, Dominik Gruba z klasy IIIb oraz Justyna Mielewczyk i Zuzanna Dembińska z klasy VIa.    

Po przedstawieniu Dyrektor Zespołu Szkół w Łęczycach Pani Anna Jakubowska przeczytała milusińskim opowiadanie „Jesień” z książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. Po wysłuchaniu kubusiowej historyjki dzieci przystąpiły do dalszej części zabawy. Przyszła kolej na zgadywanki. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością postaci mieszkających w Stumilowym Lesie.

Na zakończenie prosto ze Stumilowego Lasu przybrykał – Tygrysek, który przyniósł dla dzieci „małe co nieco”, czyli to co tygryski lubią najbardziej.

W imieniu Kubusia Puchatka dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie kolejnych urodzin.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”13|limitstart=1|limitcount=14}

Skip to content