Gala 2013 37 mini

22 oraz 23 października 2013r. odbył się III Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce – GALA 2013. Organizatorem Przeglądu była Gminna Instytucja Kultury. Gala odbyła się w świetlicy w Kisewie.

Pierwszego dnia oglądaliśmy dorobek artystyczny szkół podstawowych, drugiego dnia zaprezentowały się gimnazja. Celem Przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego szkół podstawowych i gimnazjów w dziedzinie tańca, teatru, muzyki oraz plastyki, wymiana doświadczeń między szkołami oraz promocja uzdolnionych uczniów i ich osiągnięć w dziedzinie kultury.

W tym roku udział w Przeglądzie wzięły  następujące szkoły: ZKiW w Rozłazinie, ZS w Bożympolu Wielkim, SP w  Brzeźnie Lęborskim, ZKiW oraz Gimnazjum w Strzebielinie.

Atmosfera panująca podczas imprezy była wspaniała, występy uczestników zarówno bawiły jak i wzruszały. Szkoły zaprezentowały się na wysokim poziomie, dzieciaki i młodzież doskonale czuły się na scenie. Wśród prezentacji każdy mógł znaleźć cos dla siebie – był taniec, śpiew, teatr, kabaret i mnóstwo pozytywnej energii ; ) Wójt Gminy Łęczyce, Piotr Wittbrodt oraz Wicewójt, Bożena Pruchniewska przybyli z niespodzianką niemałych gabarytów – ogromny tort dla wszystkich młodych artystów.  Dodatkową atrakcją tegorocznego Przeglądu były warsztaty teatralne dla uczestników, które poprowadził aktor z teatru Maszoperia w Gdyni –Ludwik Lubieński.

Głównym sponsorem tegorocznej Gali był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Gdańsku. 

 

22.10.2013 – SZKOŁY PODSTAWOWE

 

23.10.2013 – GIMNAZJA

Skip to content