WAKAJE WSPOMNIENIA MINI

 

Teraz, gdy rok szkolny rozpoczął się pełną parą i dzieciaki wróciły do szkół, warto przypomnieć sobie, co działo się podczas tegorocznej akcji wakacyjnej z Gminną Instytucją Kultury i Biblioteką.

 

 

Tego lata postanowiliśmy wspólnie spędzony czas podzielić na tematyczne tygodnie. Był tydzień zabawa integracyjnych, tydzień kulinarny, tydzień sportowy oraz tydzień zajęć plastycznych. Zajęcia odbywały się w siedzibie GIKiB, Bibliotece w Łęczycach oraz w świetlicach : Kisewo, Nawcz, Dzięcielec, Kaczkowo, Świetlino oraz Bożepole Wielkie.

Tydzień zabaw integracyjnych miał na celu lepsze poznanie siebie nawzajem, budowanie wzajemnego zaufania i otwartości wobec siebie. W tym czasie towarzyszyło nam mnóstwo gier, konkursów, tańców i hulańców. Zabawy z chustą animacyjną, które najczęściej sprawiają najwięcej radości wszyscy opanowali do perfekcji! 

Tydzień kulinarny okazał się strzałem w dziesiątkę! Najbardziej spodobał się naszym wakacjowiczom.  Były wycieczki do Piekarni, poznanie sekretów kulinarnych „od kuchni” i rozmowy z pracownikami. Bardzo dziękujemy Panu Januszowi Labudzie za poświęcony czas i wprowadzenie w tajniki pracy. Ponadto robiliśmy przecudne i wymyślne kanapki, sałatki, prawdziwą czekoladę, piekliśmy chrupiące rogaliki i ciasta. Oczywiście później zajadaliśmy się wszystkimi przygotowanymi pysznościami!

Tydzień sportowy najbardziej przypadł do gustu chłopakom, ale zajęcia były zorganizowane w taki sposób, że nawet dziewczyny chętnie brały w nich udział. Zwieńczeniem zajęć były wycieczki piesze lub rowerowe w pobliskie tereny każdej miejscowości. Wycieczki kończyły się ogniskiem, grillem i wspaniałą zabawą.

Tydzień zajęć plastycznych –  dzięki takim zajęciom można rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne oraz twórcze i to było naszym priorytetem. W tym czasie tworzyliśmy przeróżne rzeczy: piękne ramki na rodzinne zdjęcia, kwiaty z bibuły, z kamieni tworzyliśmy różne stwory, projektowaliśmy kartkę z wakacji, robiliśmy broszki z plasteliny i wiele, wiele innych. Dzięki tym zajęciom przekonaliśmy się, że w naszej gminie jest wielu zdolnych młodych artystów!

Cztery tygodnie wspólnych wakacji były wspaniale spędzonym czasem. Przede wszystkim dostarczyły wszystkim mnóstwo radości i wielu niezapomnianych chwil. Miłą niespodzianką na koniec wakacji był występ Cyrku „Holidey” podczas pikników w Dzięcielcu i Kaczkowie. Zarówno młodsi jak i starsi byli zachwyceni. Już od teraz zbieramy pomysły na następne wakacje i póki co, życzymy wszystkim dzieciakom wielu sukcesów w obecnym roku szkolnym!

WAKAJE WSPOMNIENIA1WAKAJE WSPOMNIENIA4WAKAJE WSPOMNIENIA5WAKAJE WSPOMNIENIA6WAKAJE WSPOMNIENIA7WAKAJE WSPOMNIENIA2WAKAJE WSPOMNIENIA3

 

 

 

 

Skip to content