1A

 

W miniony weekend obchodziliśmy czterdzieste urodziny Gminy Łęczyce. Organizatorami imprezy była Gminna Instytucja Kultury oraz Urząd Gminy Łęczyce. 

 

 

 

Nastroje, pogoda i humory dopisały świetnie, co widać na zdjęciach, a poniżej trochę o tym, co się działo…

Obchody rozpoczęły się już w sobotę, 15 czerwca.  Wójt Gminy, Piotr Wittbrodt wręczył zasłużonym dla Gminy Łęczyce medale okolicznościowe. Niedzielne obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Łęczycach. Następnie był uroczysty przemarsz ulicami Łęczyc do miejsca, gdzie odbywała się dalsza część obchodów.
1234
Pierwszy blok na scenie poświęcony był oficjalnym wystąpieniom. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, Wójt przywitał gości, było nadanie tytułu  Honorowego obywatela Gminy Łęczyce, wręczenie wyróżnień dla mieszkańców, przemówienia gości.

Druga część wystąpień scenicznych to blok rozrywkowy. Było rozdanie nagród laureatom konkursów, były występy szkół, gdzie dzieci oraz młodzież mogły pokazać swój dorobek artystyczny. Nie zabrakło występu Gminnej Orkiestry Dętej. Później było już coraz śpiewniej i weselej. Wystąpił kabaret z Rozłazina, coverowy zespół „Alibi” z sobowtórem Maryli Rodowicz. Gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full. Nie zabrakło fajnej zabawy z zespołem Odeon, który przeprowadził teleturniej „Jaka to melodia” z udziałem publiczności. A na koniec do zabawy zaprosił wszystkich zespół „Kawalerowie”.  

 

{wmv}Leczyce_40lecie{/wmv}

Ale obchody to nie tylko scena. Goście mogli obejrzeć wystawy prac nagrodzonych w konkursach ogłoszonych z okazji 40-lecia Gminy Łęczyce. Były to: konkurs plastyczny „Nasza Gmina oczami dziecka”, fotograficzny „Na rozstaju dróg” i multimedialny „Tu jest moje miejsce”.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Była wioska rycerska, gdzie można było postrzelać z łuku, poprzymierzać zbroje, posmakować dań, jakie jadano w średniowieczu. Były ulubione przez wszystkie maluch dmuchańce, duże i małe, baseniki z piłeczkami. Dużą atrakcją był zorbing na wodzie, gdzie dzieciaki mogły pohasać w basenie zamknięte w dmuchanych kulach. Swój punkt miał Klub Smoka GIKusia, gdzie było malowanie buziek, rysowanie, układanie i wiele ciekawych zabaw i konkursów. Były balony, wata cukrowa, zabawki, popcorn, wiatraczki, koniki…   

Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Była kawiarenka prowadzona przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzebielina oraz Gminną Instytucję Kultury. Można tu było skosztować domowych wypieków, ciepłego, swojskiego chleba ze smalcem, napić się kawy, herbaty. Inne punkty kusiły potrawami z grila, słonymi przekąskami, ciepłą zupą i swojskim jadłem. Były kramy z ozdobami, drobnymi pamiątkami, wyrobami z filcu.

Całość uświetniały maskotki: niezawodny Tygrysek z Kubusia Puchatka, myszki: Miki oraz Minnie. Maskotki rozdawały słodkości, świetnie bawiły się z dzieciakami i dorosłymi, rozbrykane tańczyły i fikały koziołki do samego wieczora. Dziewczyny przyodziane w średniowieczne stroje dwórek rozdawały Łęczyki – monetki dedykowane obchodom 40-lecia Gminy. Ciemną już nocą obchody dobiegły końca…

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim sponsorom za pomoc w realizacji imprezy. Swój wkład wnieśli: Eurocast Sp. z o.o., GAZ SYSTEM, Energy Park Sp.z o.o, LEWROL, Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych REWERS Bracia Bertrand Sp. z o.o., Elektro Serwis, Stark Investment, Kaszubski Bank Spółdzielczy, Eko-Laser Andrzej Kostecki, Piekaria R. Nowicki D., EKO LOGISTIK Usługi Komunalno-Transportowe Dariusz Gruba.

Dziękujemy również wszystkim podwykonawcom i dostawcom za profesjonalizm, rzetelność i fachowość.

I wszystkim, którzy przeczytali całość…

Zespół GIKiB

5678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637

 

Skip to content