Lutczyn4a

 

W ramach „Słupskiej Wiosny Literackiej” organizowane są spotkania z ciekawymi postaciami świata literatury, kultury i sztuki.

W związku z tym 22 maja 2013 r. z inicjatywy Gminnej Instytucji Kultury odbyło się spotkanie z rysownikiem –  Edwardem Lutczynem  

Znany artysta swoje umiejętności zeprezentował młodzieży z Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim. Podzielił się swoja pasją, którą można było zaobserwować podczas spotkania. Tworzenie plakatów i opowiadanie o swojej twórczości sprawia mu ogromną radość. 

W swojej pracy nie wykorzystuje tylko markerów, ale używa również  innych narzędzi, takich jak skalpel chirurgiczny czy pistolet natryskowy… Zapewniał, że w dalszym ciągu uczy się, poznaje nowe techniki i doskonali swój warsztat pracy. Artysta przy tworzeniu kolejnych prac opowiadał anegdoty związane ze swoim  życiem i twórczością. Powstawały Pot–koszulki z napisem: „Zadziw świat – przeczytaj książkę”, wspaniały collage, oraz mnóstwo innych cudownych rysunków. 

Edward Lutczyn pozostawił prace, które powstały podczas spotkania. Niebawem będzie można obejrzeć je w siedzibie Gminnej Instytucji Kultury w Strzebielinie. Całemu spotkaniu towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości, dzięki doskonałemu poczuciu humoru artysty.

 

Lutczyn1Lutczyn2Lutczyn3Lutczyn5Lutczyn4

Skip to content