IMG 0214

 

W piątek 10 maja odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Bajkowe spotkania z kulturą”. Naszymi gośćmi byli uczniowie pani Katarzyny Suszko z klasy Ic Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim.

„Bajkowe spotkania z kulturą” zainicjowane zostały przez Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury, panią Hannę Mancewicz. 

Od pierwszych chwil pobytu dzieci w naszej siedzibie zrobiło się przyjemnie, gwarno i wesoło. Dzieci zwiedziły Instytucję, zapoznały się z miejscami do zabaw i pracy. Po krótkiej wycieczce rozpoczęły się bajowe zabawy, a atrakcji było wiele… 

Wśród nich zabawy integracyjne, które wywołały mnóstwo śmiechu. Dzieci doskonale poradziły sobie z naśladowaniem zwierzątek, rycerzy, czy wczuwając się w postać królewny lub baby Jagi. Zajęcia plastyczne, w których należało stworzyć bajkowego smoka okazały się strzałem w dziesiątkę! Dzięki różnym technikom, które były do dyspozycji, powstały bardzo kreatywne dzieła sztuki:-) Największym zainteresowaniem cieszyła się „Wyspa Dzieci”. Tam można było porozwiązywać łamigłówki, pograć, czy pobawić się z kolegami.  Ogromną niespodzianką i największą atrakcją był pokaz jednych z najbardziej znanych bajkowych postaci myszek Miki i Minnie. Radość była ogromna. Nie zabrakło „przytulańców” i pamiątkowych zdjęć z maskotkami.

Wizytę w GIK zakończył słodki poczęstunek, a uśmiechnięci uczniowie powrócili do szkoły. Bardzo miło było nam gościć tak radosną i ciekawą świata grupę!

 

IMG 0121IMG 0167IMG 0197IMG 0214

Skip to content